Dūmų šalinimo automatika

Dūmų šalinimo automatika

Dūmų šalinimo automatika – gaisro atveju ši sistema aktyvuoja prietaisus, kurie padeda iš patalpų ištraukti dūmus. Pagal gaisrinės saugos reikalavimus, šios sistemos yra privalomos daugelyje pastatų. Projektavimo metu būtina numatyti šių sistemų pajungimą ir integraciją su kitomis sistemomis. Kilus gaisrui ir suveikus gaisro signalizacijai, signalai yra išduodami į ventiliacijos sistemas (jos turi išsijungti) ir aktyvuoti evakuacinių durų atidarymą.

Dūmų šalinimas būna natūralus ir priverstinis. Natūralus dūmų ištraukimas- tai dūmų šalinimo automatikos dalis, kai atidaromi stoglangiai, langai ir durys ir natūralaus skersvėjo pagalba dūmai yra pašalinami iš patalpų. Priverstinis dūmų šalinimas- tai ventiliatorių įjungimas ir jų ištraukimas pasitelkiant juos.

Šios sistemos integracija su kitomis pastato sistemomis tiesiog būtina. Procesų valdymas ir automatizavimas yra susiję su dūmų šalinimo sistema. Dūmų šalinimo automatika – svarbi pastato dalis, kurios sprendimą gali pasiūlyti UAB „Atidus“ specialistai.